Rosja importuje więcej składnika fałszywego sera

opublikowano: 29-05-2018, 19:26
aktualizacja: 29-05-2018, 19:27

W Rosji mocno wzrósł import oleju palmowego, z którego miejscowi producenci robią ser.

Po wprowadzeniu embargo na europejską żywność w Rosji zwiększył się proceder produkcji fałszywego sera. Jego popularnym składnikiem jest olej palmowy. Szacuje się, że użyto go do produkcji nawet co czwartego sera oferowanego w Rosji.   

Zobacz więcej

ITAR-TASS/FORUM

Z danych opublikowanych przez urząd statystyczny wynika, że w pierwszym kwartale tego roku import oleju palmowego  wzrósł w Rosji o 35,8 proc. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Władze zdają sobie sprawę z rosnącego problemu. Ministerstwo Rolnictwa poinformowało o planie nakazania producentom od połowy tego roku umieszczania na opakowaniach informacji o tym, że jednym ze składników jest olej palmowy.

Przed wprowadzeniem embargo co najmniej jedna trzecia serów na rosyjskim rynku pochodziła z importu. Obecnie sery z krajowej produkcji to ok. 80 proc. rynku, poinformowało branżowe stowarzyszenie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / Rosja importuje więcej składnika fałszywego sera