Rosja planuje pierwszą od pół dekady emisję długu w euro

opublikowano: 27-11-2018, 11:33

Rosja planuje emisję siedmioletnich obligacji denominowanych w euro, jest to znak, że Moskwa odchodzi od dolara w związku z obawami dotyczącymi amerykańskich sankcji, informuje ft.com.

Jak podał urzędnik z Ministerstwa Finansów, siedmioletni papier będzie miał rentowność na poziomie około 3 proc. Emisja będzie pierwszą emisją długu Rosji w euro od pół dekady i nastąpi zaledwie kilka dni po starciach między Rosją i Ukrainą u wybrzeży Krymu.

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał Kreml i przedsiębiorstwa państwowe do zmniejszenia ich ekspozycji na dolara w obliczu amerykańskich sankcji. Senat Stanów Zjednoczonych rozważa projekt ustawy, która zakazałaby obywatelom USA kupowania nowych emisji rosyjskiego długu państwowego i uniemożliwiłaby Moskwie emisję długu w dolarach, ale jest mało prawdopodobne, aby głosowanie nad nim odbyło się przed końcem roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu