Rosja: Trzy sieci handlowe wycofują z obrotu estońskie towary

opublikowano: 28-04-2007, 21:48

Trzy rosyjskie sieci sklepów spożywczych wycofały ze sprzedaży estońskie towary w związku z usunięciem pomnika żołnierzy radzieckich w Tallinie - poinformowała w sobotę internetowa gazeta.ru, powołując się rzeczników tych sieci.

Tymczasem rosyjska Duma Państwowa wystąpiła do rządu z wnioskiem o wprowadzenie wobec Estonii sankcji gospodarczych - podała agencja RIA Nowosti. Niższa izba rosyjskiego parlamentu uważa, że rząd powinien wyrazić sprzeciw wobec "niemoralnych działań władz estońskich", m.in. w sferze transportu, energetyki i finansów.

Przedstawiciel sieci sklepów spożywczych "Siedmoj Kontinent" (Siódmy kontynent) powiedział, że estońskie towary zostaną wycofane w ciągu najbliższych dwóch dni.

"Stanowisko przedsiębiorstwa +Siedmoj Kontinent+ wobec wydarzeń w Estonii jest jednoznaczne. Sprzeciwiamy się usunięciu pomnika żołnierza-wyzwoliciela w Tallinie i uważamy podobne działania za niedopuszczalne. W związku z tym zapadła decyzja o skorygowaniu asortymentu w sklepach sieci" - oznajmił przedstawiciel firmy.

Dwie inne sieci, które zdecydowały się na podobny krok, to "Kopiejka" i "Samochwał".

"Siedmoj Kontinent" to czołowa sieć sklepów spożywczych w Rosji. W 2006 r. jej obroty sięgnęły 29 mld rubli (ok. 3,1 mld zł).

Usunięcie w nocy z czwartku na piątek pomnika żołnierzy radzieckich w Tallinie doprowadziło do starć między policją i przedstawicielami mniejszości rosyjskiej w Estonii. W czasie zamieszek jedna osoba zginęła, a ponad 100 zostało rannych. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rosja: Trzy sieci handlowe wycofują z obrotu estońskie towary