Rosyjscy urzędnicy nie muszą rozliczać posiadanych kryptowalut

opublikowano: 11-01-2018, 14:57
aktualizacja: 11-01-2018, 14:58

Rosyjskie Ministerstwo Pracy pozwoliło urzędnikom państwowym nie ujawniać kryptowalut w ich deklaracjach podatkowych składanych na koniec roku.

W ubiegłym roku prezydent Władimir Putin deklarował determinację w cyfryzacji rosyjskiej gospodarki nawet pomimo obaw dotyczących kryptowalut i ostrzeżeń banku centralnego o niebezpieczeństwie unikania podatków i prania pieniędzy związanym z technologią blockchain.

W środę Ministerstwo Pracy zaktualizowało rekomendację dotyczącą deklaracji podatkowych urzędników. Resort zdecydował, że kryptowaluty będą z nich wyłączone bo nie są prawnie zdefiniowane. Eksperci natychmiast zwrócili uwagę, że takie rozwiązanie otwiera drogę do wręczania łapówek urzędnikom w kryptowalutach.

Minister finansów Anton Siłuanow mowił niedawno, że w parlamencie trwają prace nad ustawą, która określi status kryptowalut, w tym ich opodatkowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu