Rosyjski ekonomista: Putin nie ma środków na dalsze prowadzenie wojny

  • PAP
opublikowano: 04-03-2022, 10:23

Prezydent Rosji Władimir Putin „nie ma środków, by prowadzić dalej wojnę” - powiedział włoskiemu dziennikowi „La Stampa” rosyjski ekonomista Władimir Miłow, doradca uwięzionego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Zdaniem Miłowa teraz, „kiedy Putin się rozkręcił, już się nie zatrzyma”.

W opublikowanym w piątek wywiadzie ekonomista wyraził opinię, że byłoby lepiej, gdyby sankcje na Moskwę zostały wprowadzone jeszcze przed inwazją na Ukrainę. W każdym razie, jak dodał, „będą one miały niszczycielski wpływ na Rosję”.

Władimir Putin, fot. Bloomberg
Władimir Putin, fot. Bloomberg

Sytuacja „przerosła” Putina - ocenił Miłow i zaznaczył, że prezydent Rosji i jego ludzie „nie spodziewali się tak totalnej odpowiedzi Zachodu”. „Oni nie zrozumieli, że Rosja popadła w kryzys gospodarczy gorszy od tego w 1991 roku. Dajmy mu dwa-trzy tygodnie, by zrozumiał realia: nie ma środków, by prowadzić dalej wojnę”- oświadczył Miłow.

W ocenie rozmówcy „La Stampy” Putin „musi znaleźć sposób, by wycofać wojska przedstawiając to jako zwycięstwo”. „Nie będzie to łatwe, bo w ciągu 20 lat nigdy nie przyznał się do porażki” - ocenił Miłow.

„Trzeba czekać na to, aż jego siłowiki zdadzą sobie sprawę z tego, że pieniądze się kończą” - stwierdził Miłow odnosząc się do szefów służb mundurowych. Według niego Putin "nie jest szalony i ma instynkt przetrwania". Zachód zaś "powinien robić to, co robi teraz" - dodał rosyjski ekonomista.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane