RPP pozostawiła stopy bez zmian, nastawienie wciąż łagodne

Internet Securities
opublikowano: 28-09-2005, 12:05

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła w środę stopy procentowe bez zmian i utrzymała łagodne nastawienie w polityce pieniężnej, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w środowym komunikacie. Konferencja prasowa RPP odbędzie się o godzinie 16:00.

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła w środę stopy procentowe bez zmian i utrzymała łagodne nastawienie w polityce pieniężnej, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w środowym komunikacie. Konferencja prasowa RPP odbędzie się o godzinie 16:00.

Po niedzielnych wyborach parlamentarnych, w których dość nieoczekiwanie dla rynku wygrało Prawo i Sprawiedliwość (PiS), ekonomiści ankietowani przez agencję ISB zmienili swoje przewidywania co do środowej decyzji RPP i byli już mniej pewni obniżek stóp, niż wynikało to ankiety przeprowadzonej tydzień wcześniej.

Według ubiegłotygodniowej ankiety ISB wśród 11 ekonomistów, sześciu spodziewało się obniżki o 25 punktów bazowych w środę, zaś pozostałych pięciu uważało, że rada pozostawi stopy bez zmian. Teraz spośród tych sześciu ekonomistów zakładających obniżkę, czterech zmieniło swoje przekonanie i uważało, że obniżki nie będzie.

W tym roku RPP pięciokrotnie obniżała stopy procentowe – łącznie o 2 pkt proc. w przypadku głównej stopy referencyjnej. Główna stopa referencyjna wynosi 4,50%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane