Rubenstein: zagrożeniem dla rynków tylko geopolityczny „czarny łabędź”

opublikowano: 06-12-2017, 07:23
aktualizacja: 06-12-2017, 07:24

Przez najbliższe dwa lata zagrożeniem dla rynków może być tylko niespodziewane wydarzenie natury geopolitycznej, uważa David Rubenstein, szef Carlyle Group, jednego z największych amerykańskich funduszy private equity.

- Jedyna rzecz, która może budzić obawy jeśli chodzi o 2018 i 2019 rok to jakieś niespodziewane wydarzenie geopolityczne, tak zwany czarny łabędź – powiedział Rubenstein w CNBC.

David Rubenstein, fot. Bloomberg
David Rubenstein, fot. Bloomberg
None
None

Jego zdaniem, może być to wydarzenie związane z próbami rakietowymi Korei Północnej, czy podobne do zamachu terrorystycznego z 11 września 2001 roku.

- Ale obecnie, kiedy nic takiego się nie dzieje, myślę że gospodarka jest w dość dobrej formie i prawdopodobnie dostanie pozytywny impuls dzięki ustawie reformującej podatki – powiedział szef Carlyle Group.

Rubenstein jest przekonany, że obniżenie podatków dla firm w USA będzie miało bardzo korzystne skutki dla gospodarki. Nie obawia się „negatywnych niespodzianek” ze strony inflacji i rynku pracy.

Szef Carlyle ujawnił, że fundusz miał na koniec trzeciego kwartału 174 mld USD aktywów i ok. 100 spółek amerykańskich i zbliżoną ilość zagranicznych.

- Trzeba być ostrożnym kiedy się kupuje, bo ceny są wysokie – powiedział Rubenstein. – Ale obecnie otoczenie jest całkiem dobre dla private equity – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane