Rusza misja wydobycia złota z wraków statków zatopionych przez U-booty

opublikowano: 02-10-2017, 11:45
aktualizacja: 02-10-2017, 11:46

Brytyjscy poszukiwacze ruszyli na misję, która ma przynieść im zdobycz ogromnej wartości, donosi The Guardian.

W poniedziałek spółka Britannia Gold rozpoczyna misję mającą na celu wydobycie części złota i innych metali szlachetnych, wartości ok. 125 mld GBP, z wraków statków zatopionych przez niemieckie okręty podwodne podczas I i II Wojny Światowej. Kruszce znalazły się na pokładzie statków kiedy przewożono je jako zapłatę za otrzymywane materiały wojenne. 

youtube.com

Britannia Gold przez ostatnie 25 lat analizowała dane dotyczące zatopionych transportów. W poniedziałek jej statki wypłynęły z nieznanej lokalizacji w kierunku kilkunastu wraków na północnym Atlantyku i Karaibach, na których może znajdować się ok. 2 tys. ton metali szlachetnych. Jeśli misja okaże się sukcesem, znaleziska zostaną przewiezione do bezpiecznego miejsca, z którego spółka będzie negocjować z brytyjskim rządem swoje „znaleźne”, informuje The Guardian.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane