S&P: Katar wpompował 43 mld USD w banki

opublikowano: 20-02-2018, 16:33
aktualizacja: 20-02-2018, 16:34

Władze Kataru zasiliły w ubiegłym roku banki z tego kraju kwotą 43 mld USD z powodu bojkotu gospodarczego zastosowanego wobec niego przez koalicję państw, której przewodziła Arabia Saudyjska, poinformował S&P Global Ratings.

Rząd i kontrolowane przez pańswo firmy musiały wesprzeć kapitałem banki po tym jak z powodu bojkotu między czerwcem a grudniem wycofano z nich ok. 22 mld USD depozytów, powiedział Mohamed Damak z S&P.

Kilka państw arabskich, na czele z Arabią Saudyjską, oskarżyło w połowie ubiegłego roku Katar o wspieranie terroryzmu. Władze Kataru zaprzeczały tym zarzutom. Damak podkreśla, że interwencja mająca pomóc bankom była „bardzo mocna”. Oczekuje, że odpływ depozytów będzie trwał także w tym roku, ale banki będą w stanie go przetrwać bo mają 20 do 40 proc. aktywów w płynnych papierach wartościowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu