Sąd: zatrzymanie Wojciecha Kwaśniaka bezzasadne

  • DI
opublikowano: 26-02-2019, 12:58

Nie było podstaw do postawienia zarzutów Wojciechowi Kwaśniakowi, byłemu wiceszefowi KNF, poinformowało o decyzji sądu radio RMF FM.

Zdaniem szczecińskiego sądu, jego zatrzymanie było niezasadne, podobnie jak zastosowanie środków zapobiegawczych.

Andrzej Jakubiak, szef KNF, Wojciech Kwaśniak, wiceszef KNF (z prawej)
ARC

Sąd ogłosił postanowienie ws. zażaleń byłego wiceszefa Komisji nadzoru Finansowego, który jest podejrzany o niedopełnienie obowiązków w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin, co spowodowało ponad 1,5 mld zł szkodę.

Wojciech Kwaśniak nie musi wpłacać poręczenia majątkowego. Może, wbrew wcześniejszej decyzji prokuratury, wrócić do pracy w Narodowym Banku Polskim.

- Rozstrzygnięcie sądu całkowicie deprecjonuje, by nie powiedzieć, że kompromituje oświadczenia składane przez Prokuratora Generalnego Ziobrę i Prokuratora Generalnego Święczkowskiego 6 grudnia, kiedy przesądzili o winie nie tylko pana Wojciecha Kwaśniaka, ale wszystkich pozostałych 6 zatrzymanych osób - podkreślił w rozmowie z RMF FM adwokat Kwaśniaka Jerzy Naumann.

Nie było podstaw do postawienia zarzutów Wojciechowi Kwaśniakowi, jego zatrzymanie było niezasadne, zastosowanie środków zapobiegawczych także - orzekł sąd ws. byłego wiceszefa #KNF. Szczegóły ustaleń @ZasadaKrzysztof w Faktach #RMF o 13:00! https://t.co/a7bXztqWMN pic.twitter.com/vkwMdjVLu4

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane