Samsung połączy działy telefonii komórkowej i elektroniki użytkowej

PM, Reuters
opublikowano: 07-12-2021, 11:12

We wtorek Samsung Electronics poinformował, że połączy swoje działy mobilne i elektroniki użytkowej. To największe przetasowania w firmie od 2017 roku.

Bloomberg

Samsung, którego flagowa marka Galaxy pomogła stać się mu największym na świecie producentem smartfonów pod względem wielkości sprzedaży, stara się ożywić spowalniający wzrost w branży mobilnej. Udział w zyskach tego sektora zmniejszył się w ostatnim kwartale do 21 proc. z prawie 70 proc. odnotowanych na początku 2010 roku.

Przez ostatnie 10 lat najbardziej dochodowy dla firmy stał się biznes związany z komponentami. Wspomagał go boom w dziedzinie przechowywania danych i niedawny niedobór dostaw półprzewodników. Działalność ta wygenerowała prawie trzy czwarte z 13,4 mld USD zysku operacyjnego Samsunga w zeszłym kwartale.

Połączenie działu mobilnego i elektroniki użytkowej ma pomóc firmie w zmierzeniu się z wyzwaniami takimi jak oferowanie połączonych usług między swoimi smartfonami i urządzeniami domowymi.

Po godzinie 11:00 akcje Samsung Electronics drożeją o 1,44 proc., przewyższając wzrost benchmarkowego indeksu o 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane