Schiff: wydarzy się katastrofa

opublikowano: 07-01-2015, 10:51

Gospodarka i system finansowy USA stanie wkrótce w obliczu kryzysu, a wszystko przez Rezerwę Federalną i politykę nadmiernego luzowania, ostrzega Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital.

Zobacz więcej

Peter Schiff

Bloomberg

- Będziemy mieć kryzys na znacznie większą skalę niż ten, który ma obecnie miejsce w Rosji – powiedział w rozmowie w NewsMax TV.

- Nie będzie powtórki z 2008 roku, ponieważ Fed nie zamierza pozwolić na tego rodzaju kryzys. Jeśli podniósłby stopy procentowe, to mielibyśmy gorszy kryzys finansowy niż w roku 2008 – dodał.

By do tego nie dopuścić  Fed wstrzyma się z podniesienie stop i zamiast tego przeprowadzi kolejną rundę ilościowego luzowania.

- Ale konsekwencją tego będzie kryzys walutowy, run na dolarze, na amerykańskim rynku obligacji, który będzie znacznie gorszą, znacznie większą katastrofą, o wiele bardziej bolesną, niż jakikolwiek kryzys finansowy, który wynikałby ze wzrostu stóp procentowych. (…) Nie możemy nic zrobić. Nie możemy temu zapobiec. Katastrofa się wydarzy - wyjaśnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Schiff: wydarzy się katastrofa