Czytasz dzięki

Scholz: Funduszu Odbudowy pomoże Europie wyjść z kryzysu

opublikowano: 19-05-2020, 12:33

Minister finansów Olaf Scholz przekonuje, że zaproponowany przez Niemcy i Francję Fundusz Odbudowy pomoże Europie wyjść z kryzysu i umocni ją. Jego francuski odpowiednik Bruno Le Maire podkreśla „historyczny krok”, którym ma być pożyczanie pieniędzy przez Unię Europejską, donosi Reuters.

Fundusz dysponujący 500 mld EUR miałby wspierać regiony Unii Europejskiej i branże najmocniej poszkodowane przez pandemię koronawirusa. 

Olaf Scholz, niemiecki minister finansów
Zobacz więcej

Olaf Scholz, niemiecki minister finansów fot. Bloomberg

- Nowy fundusz wysokości 500 mld EUR umożliwi Europie wspólne wyjście z kryzysu ze wzrostem i stanie się przez nią silniejszą – powiedział Scholz. – Myślę, że to dobra wiadomość nie tylko dla gospodarki i miejsc pracy, ale także dla przyszłości Unii Europejskiej – dodał.

Francuski minister finansów Bruno Le Maire podkreślił wagę „historycznego kroku” wynikającego z francusko-niemieckiej inicjatywy.

- To historyczny krok dla Francji i Niemiec, ale także historyczny krok dla całej Unii Europejskiej, bo to pierwszy raz kiedy Francja i Niemcy opowiadają się razem za finansowaniem przez dług wydatków krajów Unii Europejskiej – głosi oświadczenie.

W poniedziałek Francja i Niemcy zaproponowały, aby nowy fundusz wartości 500 mld USD finansować przez pożyczki zaciągane przez Unię Europejską na rynku. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane