Serbski IT ComTrade planuje przejęcia w Polsce, rozważy debiut na GPW

ISB
opublikowano: 09-04-2008, 17:34

Serbska grupa IT ComTrade, która sprzedała pakiet 21% swoich akcji bankowi UniCredit, rozmawia o przejęciach w Polsce, poinformowała agencja DealWatch.

"W chwili obecnej prowadzimy bardzo poważne rozmowy o przejęciach z dwiema polskimi spółkami, ich wynik będziemy znali pod koniec roku" - powiedział prezes Veselin Jevrosimovic w wywiadzie z agencją DealWatch o fuzjach i przejęciach.

Jevrosimowic dodał, że spółka planuje IPO w 2009 lub 2010 roku. Dokładny termin zależy od sytuacji na rynkach finansowych i tego na którą giełdę spółka się zdecyduje. Według prezesa, w grę wchodzi Londyn, Warszawa i Wiedeń.

ComTrade nie podał wartości transakcji z UniCredit, ale DealWatch cytuje dyrektora finansowego Aleksandara Marasa, który w sierpniu zeszłego roku ocenił wartość spółek z grupy na ok. 90 mln euro.

ComTrade działa obecnie w Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni, Czarnogórze, Bułgarii, Albanii i Macedonii. Wartość jego obrotów jest szacowana na 150 mln euro rocznie.

We wtorek ComTrade poinformował, że kupił 99,8% akcji słoweńskiej firmy Hermes SoftLab. Według serbskich mediów wartość transakcji wyniosła 40 mln euro, z czego połowę sfinansowała pożyczka udzielona przez UniCredit.

Według Jevrosimowica polskie firmy, z którymi rozmawia ComTrade są większe od Hermesa i ewentualne przejęcia będą miały wyższą wartość. (ISB)

mtd/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Serbski IT ComTrade planuje przejęcia w Polsce, rozważy debiut na GPW