Czytasz dzięki

Serwis wideo należący do Amazon.com zablokował konto prezydenta Trumpa

opublikowano: 29-06-2020, 20:20

Serwis Twitch zablokował tymczasowo konto prezydenta Donalda Trumpa za „promowanie nienawiści”.

Nie wiadomo na jak długo konto Trumpa zostało zablokowane. Organizatorzy kampanii reelekcji prezydenta otworzyli je w ubiegłym roku aby pokazywać przez Twitch spotkania wyborcze Trumpa i wydarzenia z jego udziałem. 

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Tłumacząc się z decyzji o zablokowaniu konta Trumpa serwis wskazał na komentarze prezydenta podczas dwóch spotkań z wyborcami. Podczas jednego, które odbyło się w 2016 roku, ale właśnie ponownie je pokazano, Trump mówił, że Meksyk przysyła do USA swoich przestępców, gwałcicieli i handlarzy narkotykami. Podczas drugiego, które odbyło się niedawno w Tulsa, prezydent opowiadał wymyśloną historię o „twardym hombre”, który włamał się do czyjegoś domu.

Działanie serwisu należącego do Amazon.com może wywołać reakcję prezydenta Donalda Trumpa, który zarzuca amerykańskim mediom społecznościowym uprzedzenia polityczne i cenzurowanie głosów prawicy. Niedawno prezydent straszył, że je zamknie, ale ostatecznie nakazał przeprowadzenie oceny prawa, które dotychczas chroniło Twittera, Facebooka i Google od odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników ich serwisów. Do tego dochodzi osobista niechęć Donalda Trumpa do Jeffa Bezosa, twórcy i szefa Amazon.com. Powodów jest wiele, m.in. to, że krytykujący od lat Trumpa dziennik The Washington Post jest własnością Bezosa. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane