Sesja na Wall Street rozpoczęła się optymistycznie

WST
opublikowano: 31-03-2008, 15:52

Zgodnie z tym co sugerowały notowania kontraktów terminowych, otwarcie sesji na amerykańskich giełdach było niejednoznaczne. Wskaźnik tradycyjnych blue chipów, indeks Dow Jones spadał, niewielki wzrost odnotowywał indeks Nasdaq. Szybko jednak i NYSE dołączyło do wzrostów.

Perspektywa ostatniej sesji kwartału może wśród części inwestorów powodować sporą nerwowość. Rynek czeka na dane o marcowym odczycie indeksu Chicago PMI, określającego aktywność sektora wytwórczego. Analitycy liczą na niewielki wzrost wskaźnika.

Spada wycena walorów koncernu farmaceutycznego Schering-Plough. Analitycy Goldman Sachs obniżyli im rekomendację z „kupuj” do „neutralnie”, zaś specjaliści z Lehman Bros. zredukowali ocenę inwestycyjną z „przeważaj” do „zgodnie z rynkiem”. Powodem jest informacja, że przeprowadzane badania nad lekiem Vytorin (produkowanym wspólnie z koncernem Merck) nie stwierdziły lepszego działania antycholesterolowego niż w przypadku tańszych leków.

Dobrze prezentują się z kolei w tym samym sektorze papiery Bentley Paharmaceuticals. Rosnący kurs jest odpowiedzią na informację o przejęciu producenta leków wchłanianych przez skórę przez izraelski Teva Pharmaceutical, największego na świecie producenta leków generycznych. Koszt akwizycji to co najmniej 360 mln USD.

Pod kreską toczy się natomiast wymiana papierów Caterpillar, lidera branży producentów ciężkiego sprzętu budowlanego (w minionym tygodniu prezes spółki stwierdził, że widać oznaki spowolnienia gospodarczego w USA) oraz Deere & Co., a także General Electric.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesja na Wall Street rozpoczęła się optymistycznie