Sesja w Tokio zakończyła się niewielką zniżką

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S. A.
02-05-2001, 08:38

TOKIO (Reuters) - Środowa sesja na giełdzie Tokijskiej zakończyła się niewielką zniżką.

Po kilku sesjach, na których miały miejsce znaczne zwyżki, inwestorzy przygotowywali się do czterodniowej przerwy świątecznej, ale nadal z nadzieją oczekują na wprowadzenie przez nowego premiera zapowiadanych reform gospodarczych.

"Niektóre z popularniejszych walorów musiały dzisiaj "złapać oddech". Jednakże rynek czuje się dobrze, a trend zwyżkowy nie uległ znacznemu osłabieniu" - powiedział Hideki Kamiya z Asahi TokYo Investment Trust Management.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się spółki sektora technologicznego. Jest to reakcja na dobre wieści płynące z giełd w USA, które zachęciły inwestorów do zwiększenia zakupów.

Japońscy inwestorzy, tak jak amerykańscy, pozytywnie zareagowali na piątkowe dobre dane o Produkcie Krajowym Brutto (PKB) w USA w pierwszym kwartale 2001 roku.

Wzrost gospodarczy USA wyniósł w pierwszym kwartale 2001 roku 2,0 procent wobec jednego procentu w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku, poinformował w piątek Departament Handlu.

"Oznaki poprawy gospodarki amerykańskiej oraz znaczny wzrost indeksu Nasdaq w ciągu ostatnich trzech sesji pociągnęły w górę spółki technologiczne i te, na które bezpośredni wpływ ma sytuacja w USA" - powiedział Hidenori Karaki z Tokyo Mitubishi Personal Securities.

Nikkei 225, główny indeks tokijskiej giełdy stracił 0,03 procent i zamknął się na poziomie 14.421,64 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S. A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesja w Tokio zakończyła się niewielką zniżką