Sesje w Europie mogą zacząć się bez większych zmian

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 23-11-2001, 08:57

LONDYN (Reuters) - Piątkowe sesje na europejskich parkietach mogą rozpocząć się bez większych zmian lub od niewielkich zwyżek. Rosnąć będą akcje spółek paliwowych, ponieważ inwestorzy liczą, że OPEC zawrze wkrótce umowę o ograniczeniu dostaw ropy z krajami niezrzeszonymi w kartelu.

"Uwaga rynku skupi się na sektorze paliwowym, który może wzrosnąć w nadziei na umowę między OPEC a innymi krajami" - powiedział Nigel Cobby z Deutsche Banku w Londynie.

"Zbliża się weekend i mamy już ustalone pozycje. Dlatego spodziewam się niewielkiej zwyżki, ale nie zdziwię się gdy sesje zakończą się spadkami" - dodał.

W piątek nie działała giełda w Tokio, a sesje w Nowym Jorku będą skrócone o połowę i zakończą się o 19.00 czasu warszawskiego.

Do godziny 8.55 czasu warszawskiego grudniowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 9,0 punktu, a na S&P 500 zyskały 3,9 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Sesje w Europie mogą zacząć się bez większych zmian