Skoda otworzyła za 15 mln USD montownię na Ukrainie

Administrator
02-01-2002, 13:56

Skoda zainwestowała 15 mln USD w montownie modeli fabia i octavia na Ukrainie, poinformowała Polska Agencja Prasowa. Po uruchomieniu fabrykę na puszczać 5-7 tys. samochodów rocznie. Skoda uruchomiła montownię w miejscowości Czop na granicy z Węgrami, w specjalnej strefie ekonomicznej. Przy produkcji ztrudniono 170 osób.

Skoda zainwestowała 15 mln USD w montownie modeli fabia i octavia na Ukrainie, poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Po uruchomieniu fabrykę na puszczać 5-7 tys. samochodów rocznie. Skoda uruchomiła montownię w miejscowości Czop na granicy z Węgrami, w specjalnej strefie ekonomicznej. Przy produkcji ztrudniono 170 osób.

Skoda, którą kontroluje niemiecki Volkswagen, nie wyklucza zwiększenia kwoty inwestycji do 50 mln USD i zwiększenia liczby montowanych samochodów. Uzależnia to jednak zarówno od sytuacji rynkowej, jak i od utrzymania ułatwień - ulg celnych i podatkowych – wynikających z działania w specjalnej strefie ekonomicznej.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Skoda otworzyła za 15 mln USD montownię na Ukrainie