Śląskie: 100 mln zł na inwestycje w energię cieplną

opublikowano: 07-06-2018, 22:00

Przedsiębiorcy z regionu mogą powalczyć o granty na realizację projektów związanych z efektywną dystrybucją ciepła i chłodu.

Przedsiębiorcy z regionu mogą powalczyć o granty na realizację projektów związanych z efektywną dystrybucją ciepła i chłodu. Dotacje oferuje działanie 1.7 „Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji śląsko-dąbrowskiej” programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Do zgarnięcia jest łącznie 100 mln zł. Każda firma może liczyć na dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Co ważne, wsparcie jest pomocą publiczną i ma swój określony limit. Jeśli przedsiębiorca jest bliski jego osiągnięcia, to na jakiś czas musi zapomnieć o dotacji.

Granty sfinansują przedsięwzięcia realizowane na terenie konurbacji, która obejmuje 14 miast, w tym m.in. Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Zabrze, Tychy i Sosnowiec.

O wsparcie mogą ubiegać się nie tylko przedsiębiorstwa, ale również samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe i podmioty świadczące usługi publiczne. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (ul. Plebiscytowa 19). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na styczeń 2019 r.

WAŻNA DATA:

27.07 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.7 POIiŚ.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.pois.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy