Sobolewski: akcje GPW będą oferowane w II poł. 2007 lub na początku 2008

20-03-2007, 13:04

Mniejszościowy pakiet akcji GPW zostanie zaoferowany członkom giełdy - inwestorom instytucjonalnym w drugim półroczu br. lub w pierwszych miesiącach 2008 roku - powiedział prezes GPW Ludwik Sobolewski, który w Londynie przebywał na seminarium Polish Capital Markets.

"Wygląda na to, że ten plan opracowany w ministerstwie skarbu ma duże szanse realizacji. Jest już firma doradcza, która w tym procesie asystuje" - powiedział.

Sobolewski zauważył, że za ofertą, której adresatem będą fundusze emerytalne i inwestycyjne działające na GPW, kryje się nowe podejście do prywatyzacji warszawskiej giełdy.

"Dotychczas myślenie było ukierunkowane raczej na przyjęcie jakiegoś docelowego wariantu prywatyzacyjnego, a o samym procesie myślano jako o jednym zdarzeniu. Obecnemu planowi można zarzucić, iż jest mniej ambitny, ale jest determinacja, by go wcielić w życie" - powiedział.

"Inwestorzy, do których oferta zostanie skierowana, to podmioty, dla których rynek giełdowy jest ważnym źródłem uzyskiwania przychodów, wręcz niezbędnym dla ich +przeżycia+ biznesowego, dlatego zależy im na jakości usług świadczonych przez giełdę i nie jest im obojętne to, w jakim kierunku giełda będzie się rozwijać w sensie strategicznym" - dodał.

W rękach Skarbu Państwa pozostałoby nieco ponad 50 proc. akcji GPW.

Według Sobolewskiego zaoferowanie części akcji GPW w ofercie publicznej nie jest prawdopodobne, choć wariant taki był rozważany.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sobolewski: akcje GPW będą oferowane w II poł. 2007 lub na początku 2008