Czytasz dzięki

Sony zamyka fabrykę smartfonów w Chinach

opublikowano: 28-03-2019, 09:30

W najbliższych dniach japoński koncern Sony zamknie swoją fabrykę smartfonów w Pekinie, donosi Reuters powołując się na rzecznika spółki. Gigant branży elektronicznej restrukturyzuje swoją działalność w celi obniżenia kosztów, które prowadza do strat przedsiębiorstwa.

Firma przeniesie produkcję do swojego zakładu w Tajlandii. Ma to obniżyć koszty o połowę i sprawić, że biznes smartfonów zacznie od kwietnia 2020 r. przynosić zyski. Rzecznik firmy podkreśla, że decyzja nie była związana z tarciami w handlu pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi.

Samrtfony Sony
Zobacz więcej

Samrtfony Sony fot. Bloomberg

Produkcja smartfonów jest jednym z niewielu słabych punktów japońskiego potentata. Oczekuje się, że w roku finansowym kończącym 31 marca przyniesie ona stratę w kwocie 95 mld jenów (863 mln USD).

Zdaniem części analityków, Sony zrobiłoby dobrze sprzedając ten biznes w warunkach ostrej konkurencji cenowej z azjatyckimi rywalami. Jej udział w światowym rynku smartfonów oceniany jest na poniżej 2 proc., a dostawy obejmą zaledwie 6,5 mln urządzeń w tym roku finansowym trafiając przede wszystkim do Japonii i Europy.

Sony twierdzi jednak, że nie ma zamiaru sprzedawać tych aktywów, ponieważ oczekuje, że smartfony będą miały kluczowe znaczenie dla technologii sieci bezprzewodowych piątej generacji, w których będą połączone samochody i różne urządzenia.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane