Soros: światowy system finansowy na krawędzi przepaści

WST, Moneynews
opublikowano: 02-12-2011, 09:37

Światowy system finansowy znajduje się na krawędzi przepaści, a kraje rozwinięte z pełną parą idą w kierunku rozpadu, ocenia znany miliarder i finansista, George Soros.

Chociaż rozwijające się dopiero kraje borykają się z mnóstwem wewnętrznych problemów, takich jak choćby korupcja czy niedostateczna infrastruktura, to one właśnie prawdopodobnie w końcu lepiej sobie poradzą niż kraje uprzemysłowione.

Wschodzące gospodarki bez szwanku mogą przejść przez pułapkę deflacyjnego zadłużenia w którą wpadają kraje uprzemysłowione – stwierdził Soros podczas nowojorskiego spotkania International Senior Lawyers Project, organizacji pro bono, zapewniającą darmową obsługę prawną, informuje dziennik Wall Street Journal.

Miliarder ostrzega, że inwestorzy powinni przygotować się na najgorsze, ponieważ konsekwencje upadku dotychczasowego systemu będą tragiczne.

Musisz zrobić wszystko co jesteś w stanie, by zatrzymać marsz w tym kierunku, bo to podróż w jedną stronę – dodaje Soros.

Jego zdaniem, jasnymi punktami na obecnej mapie szarości są wschodzące rynki w Afryce i w świecie arabskim.

Tam dzieje się obecnie wiele pozytywnych rzeczy i zmian – ocenia finansista. Wyjaśnia, że swoista Wiosna Ludów jaką od pewnego czasu obserwujemy w Afryce i Bliskim Wschodzie daje szansę na dynamiczny rozwój tych państw, szczególnie tych, których nie „zżera” zadłużenie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Moneynews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Soros: światowy system finansowy na krawędzi przepaści