Soros zrealizował zysk na akcjach kopalni złota

opublikowano: 16-08-2016, 07:14

Słynny inwestor George Soros zdecydował się sprzedać niemal wszystkie posiadane akcje Barrick Gold Corp., które zdrożały o 192 proc. od początku roku.

Soros Fund Management zainwestował 263,7 mln USD w akcje Barrick Gold Corp. w pierwszym kwartale. Fundusz poinformował właśnie, że zredukował o 94 proc. ilość posiadanych akcji największego na świecie producenta złota. Nadal jednak posiada 1,07 mln akcji kanadyjskiej spółki.

Wyświetl galerię [1/2]

Kurs akcji Barrick Gold

Bloomberg

Barrick Gold Corp. był największą inwestycją funduszu Sorosa w pierwszym kwartale. Spółka miała w drugim kwartale najwyższy zysk netto od 2013 roku. Jej akcje zdrożały w roku zakończonym w czerwcu o 169 proc., najmocniej w historii dla tego okresu. W drugim kwartale wartość rynkowa spółki wzrosła o 56 proc.

W pierwszym półroczu złoto zdrożało o 25 proc. Soros wciąż jest obecny na rynku kruszcu. W drugim kwartale kupił 240 tys. akcji funduszu ETF SPDR Gold Trust. W pierwszym fundusz Sorosa miał opcje kupna na 1,05 mln akcji tego ETF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu