Spadek cen ropy zachęcił do zakupów na Wall Street

WST
27-05-2008, 15:44

Początek handlu na amerykańskich giełdach stoi pod znakiem wzrostów indeksów, wbrew temu co sugerowała spadająca przez długi czas wycena kontraktów terminowych. Analitycy zrzucają to na karb spadku wyceny futures na ropę.

Przed sesją na rynek dotarły dane o cenach domów w I kwartale. Okazały się gorsze od oczekiwanych przez analityków. Spadły bowiem aż o 14,4 proc. podczas gdy analitycy zakładali poziom minus 14,2 proc. Rynek ustosunkował się jednak do nich spokojnie.

Teraz w centrum uwagi będę publikowane po 16-tej polskiego czasu dane o sprzedaży nowych domów w kwietniu i wskaźnik zaufania konsumentów w maju. W pierwszym przypadku spodziewana jest zniżka o 1,1 proc. do najniższego poziomu od 17 lat. Z kolei indeks Conference Board ma spaść do najniższej wartości od 1993 r.

W niełasce inwestorów znów znalazły się walory instytucji finansowych. Pod kreską toczy się handel papierami Lehman Bros. oraz Morgan Stanley, a także Goldman Sachs.

Pod presją sprzedających znalazły się także udziały Anheuser-Busch. Analitycy Deutsche Banku obniżyli browarowi rekomendację z „kupuj” do „trzymaj”. Zmiana decyzji podyktowana została wcześniejszym wzrostem wyceny po publikacji oferty przejęcia przez InBev opiewającej na 65 USD za walor.

Zamieszanie zapanowało w sektorze paliwowym, w który uderzyła korekta cen ropy. Kontrakty spadają nawet o 1,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Spadek cen ropy zachęcił do zakupów na Wall Street