Spadek zysku Swiss Re w I pół większy niż oczekiwano

07-09-2001, 10:07

ZURYCH (Reuters) - Zysk szwajcarskiej firmy reasekuracyjnej Swiss Re spadł w pierwszym półroczu o ponad połowę. Powodem jest brak zysków z inwestycji na poziomie z pierwszego półrocza 2000 roku, poinformowała w piątek druga co do wielkości firma reasekuracyjna na świecie.

Zysk netto wyniósł 1,35 miliarda franków szwajcarskich, co stanowi spadek o 55 procent w porównaniu z 3,01 miliarda franków w analogicznym okresie roku ubiegłego. Analitycy przewidywali spadek o 45 procent do 1,67 miliarda franków.

Firma poinformowała, że spadek zysku netto był spodziewany i zwraca uwagę na 43-procentowy wzrost zysku operacyjnego przed wliczeniem zysków kapitałowych. Swiss Re spodziewa się "kolejnego dobrego" wyniku na koniec roku.

Swiss Re jest pewny co do polepszenia sytuacji na rynku ubezpieczeń, prognozując dalszy wzrost w drugim półroczu. Firma podała, że sierpniowe przejęcie Lincoln Re za dwa miliardy dolarów wzmocni pozycję firmy na rynku ubezpieczeń zdrowotnych i na życie.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadek zysku Swiss Re w I pół większy niż oczekiwano