Spadł zysk Deutsche Banku, ale przebił prognozy

opublikowano: 24-10-2018, 08:26

Deutsche Bank, jedna z największych niemieckich instytucji finansowych nie miał specjalnie udanego kwartału. Spadły jego zyski, ale okazały się jednak wyższe niż oczekiwali analitycy.

W okresie lipiec-wrzesień 2018 r. zysk netto DB zamknął się kwotą 229 mln EUR czym przekroczył medianą prognoz na poziomie 149 mln EUR. Jednak porównując do analogicznego okresu z 2017 r. zysk był aż o 65 proc. niższy.

Deutsche Bank
Zobacz więcej

Deutsche Bank fot. Bloomberg

Z kolei zysk przed opodatkowaniem wyniósł 506 mln EUR wobec 933 mln rok wcześniej. Wzrósł natomiast tzw. wskaźnik Tier 1 (służy do pokrywania strat w warunkach wypłacalności banku) z 13,8 do 14 proc. 

Natomiast przychody banku, które w trzecim kwartale 2018 r. przekroczyły nieznacznie poziom 6 mld EUR były najniższe od 2010 r. 

Christian Sewing, dyrektor generalny Deutsche Banku stwierdził,  że poziom zysku przed opodatkowaniem jest kolejnym kamieniem milowym na drodze do stania się bankiem o zrównoważonej rentowności. 

Mamy kontrolę nad kosztami i wystarczający kapitał Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia zysku w 2018 r., po raz pierwszy od 2014 r. – powiedział szef Deutsche Banku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu