Spółki Leszka Czarneckiego poza elitą, Boryszew wraca

MWIE
opublikowano: 13-02-2012, 00:00

ZMIANY W WIG20

Niespodziankę przyniosła cokwartalna rewizja indeksów warszawskiej giełdy. Z indeksu WIG20 już teraz wypadnie Getin Holding. Swoich reprezentantów do najbardziej prestiżowego indeksu WIG20 wprowadzą inwestorzy — Roman Karkosik i Michał Sołowow. Zgodnie z przewidywaniami analityków, po sesji 16 marca PBG ustąpi miejsca w indeksie Boryszewowi. Spółka Romana Karkosika wraca do WIG20 po prawie sześcioletniej przerwie. Ostatni raz była tam we wrześniu 2006 r.

Niespodzianką jest natomiast awans Synthosu, kontrolowanego przez Michała Sołowowa, który w WIG20 zajmie miejsce Getin Holding. Analitycy oczekiwali, że kojarzona z Leszkiem Czarneckim spółka, pozostanie w WIG20 przynajmniej przez jeszcze jeden kwartał. Tak przedłuża się niekorzystna passa znanego wrocławskiego inwestora. W ciągu ostatnich 12 miesięcy PB Czarnecki, obliczany przez portal pb.pl indeks spółek z jego portfela, stracił 56 proc. wartości. W tym czasie PB Sołowow zniżkował o jedynie 8 proc., a PB Karkosik — o 11 proc. W piątek przed południem akcje Getin Holdingu traciły ponad 3 proc., a papiery Synthosu zyskiwały ponad 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane