Sprzedawczyni zwolniona, bo ujawniła dziecku od kogo są gwiazdkowe prezenty

opublikowano: 10-01-2018, 08:55
aktualizacja: 10-01-2018, 08:56

Hiszpański dom towarowy Corte Inglés słusznie zwolnił sprzedawczynię, która ujawniła siedmioletniej dziewczynce, że to nie św. Mikołaj przynosi gwiazdkowe prezenty, uznał sąd pracy.

Zobacz więcej

Mikołaj w pracy (fot. Bloomberg)

Sprawa, którą rozpatrywał sąd w Santa Cruz de Tenerife, dotyczyła wydarzeń z grudnia 2015 roku. Rodzina złożona z mamy, taty i ich siedmioletniej córki robiła świąteczne zakupy w domu towarowym. Sprzedawczyni w pewnym momencie zwróciła się do dziewczynki, żeby zabrała tatę do innego działu, aby mama mogła kupić mu prezent gwiazdkowy. Rodzice poskarżyli się na to, bo dziecko w ten sposób dowiedziało się, że to nie św. Mikołaj przynosi gwiazdkowe prezenty. Okazało się, że to nie pierwsza skarga na sprzedawczynię, która miała na koncie już kilka ostrzeżeń. Wcześniej ktoś zarzucił jej m.in. robienie klientom uwag, że w Hiszpanii to nie św. Mikołaj przynosi prezenty gwiazdkowe, ale Królowie. Miała także nie okazywać szacunku klientom, kolegom z pracy i przełożonym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Sprzedawczyni zwolniona, bo ujawniła dziecku od kogo są gwiazdkowe prezenty