Sprzedaż Renault słabsza od oczekiwań

opublikowano: 23-10-2018, 16:34

Miniony kwartał nie należał do udanych dla koncernu Renault. Francuski producent samochodów wypracował słabsze wyniki niż oczekiwał rynek. W dużej mierze było to wynikiem zawirowań na rynkach rozwijających się.

Przychody Renault w okresie lipiec-wrzesień 2018 r. spadły o 6 proc. do 11,5 mld EUR wobec mediany prognoz analityków na poziomie 12,2 mld EUR. Nie uwzględniając wpływu ze strony walut takich krajów rozwijających się jak Argentyna czy Brazylia, przychody zmniejszyły się o 1,4 proc. 

Akcje spółki spadły do najniższego poziomu w ciągu ponad trzech lat po tym, jak francuski producent samochodów powiedział, że popyt osłabił się w Turcji, Argentynie i Indiach, czemu towarzyszyło wycofanie się z Iranu.

Firma obniżyła perspektywy rynkowe dla Chin, gdzie spowalniająca gospodarka wyprzedza sprzedaż samochodów, a Renault zwiększyło ostatnio swoją obecność. Firma obecnie oczekuje że chiński rynek motoryzacyjny, największy na świecie, wzrośnie w tym roku o 2 proc. wobec wcześniej spodziewanych 5 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu