Starhedge gotów do objęcia akcji Elektrobudowy

opublikowano: 16-09-2019, 12:22
aktualizacja: 16-09-2019, 12:34

Giełdowa spółka Starhedge weszła do gry o kontrolę nad Elektrobudową.

Starhedge zadeklarował gotowość objecie nie mniej niż 32,75 i nie więcej niż 32,99 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Elektrobudowy.

Za jedną akcję proponuje 4,5 zł.

Warunkowa oferta ważna jest do 30 listopada 2019 r.

"Na skutek złożenia oferty ostatecznej Starhedge S.A. będzie zobowiązana do wniesienia, tytułem objęcia akcji serii F, wkładu pieniężnego na podwyższony kapitał zakładowy poprzez wpłatę na rzecz Emitenta kwoty 10.405.764,00 zł. Starhedge S.A dokona wpłaty kwoty określonej powyżej w całości lub części tytułem objęci akcji serii F pod warunkiem pozytywnego zakończenia badania Spółki (due diligence)" - podała Elektrobudowa w komunikacie.

Jak dodano, Starhedge posiada deklarację inwestora strategicznego (niewymienionego z nazwy) w zakresie współfinansowania części będącej zobowiązaniem spółki do przeznaczenia środków wysokości 100 proc. wartości inwestycji oraz współuczestniczenia w procesie realizacji inwestycji zarówno w obszarze kapitału ludzkiego i w sferze technicznej, proceduralnej i formalnej.

Starhedge przewiduje udzielenie wsparcia finansowego Elektrobudowie, w szczególności poprzez: "poręczenie lub inną formę zabezpieczenia finansowania, a także restrukturyzacji finansowej istniejących i przyszłych kontraktów, z uwzględnieniem analizy rzeczywistych potrzeb wsparcia".

Dziś odbywa się walne zgromadzenie Elektrobudowy, które głosować będzie nad emisją akcji. Jedynym do tej pory zainteresowanym wsparciem spółki był Zarmen.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy