Supertankowiec z irańską ropą płynie do Polski

opublikowano: 01-07-2016, 07:36

Supertankowiec z dostawą irańskiej ropy płynie do Gdańska, dowiedział się Reuters ze źródeł rynkowych.

Agencja podkreśla, że nie wiadomo, czy nabywcą ropy jest któraś z polskich spółek i ropa zostanie w Polsce, czy zostanie wysłana do Niemiec, które mają połączenie rurociągiem z Gdańskiem. Bez względu na ostatecznego odbiorcę ropy, to pierwszy jej transport z Iranu do tego regionu Morza Bałtyckiego od zniesienia sankcji nałożonych na ten kraj, zwraca uwagę Reuters. To kolejny sygnał intensyfikacji walki o udział w rynku między największymi producentami. Wcześniej Arabia Saudyjska ogłosiła dostawy ropy do Polski. 

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Atlantas Very Large Crude Carrier wypłynął 27 czerwca z głównego irańskiego terminalu eksportowego Kharg Island z ładunkiem 2 mln baryłek ropy. Portem przeznacznia jest Gdańsk, wynika z bazy śledzącej ruch statków należącej do    Reutersa. Jednostki klasy VLCC nie mogą wpływać do portu w Gdańsku, dlatego ropa ma zostać przepompowana na mniejszą jednostkę i dopiero z niej rozładowana w porcie, twierdzi źródło agencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Supertankowiec z irańską ropą płynie do Polski