Sygnity: cena oferowana przez Asseco jest za niska

DI
opublikowano: 08-03-2012, 07:41

Zarząd Sygnity ocenia, że proponowana przez Asseco w wezwaniu cena za akcję nie odpowiada wartości godziwej.

- W ocenie Zarządu proponowana w Wezwaniu cena za akcje nie uwzględnia zakładanych przez Zarząd efektów realizacji Planu Rozwoju Spółki na lata 2010-2012, która w ocenie Zarządu może doprowadzić do dalszego wzrostu wartości Spółki - głosi komunikat Sygnity.

Zarząd spółki uważa także, że proponowana w wezwaniu cena nie uwzględnia również ewentualnych synergii, które Asseco mogłoby zrealizować w wyniku przejęcia kontroli nad Sygnity.

- W ocenie Zarządu cena za akcje proponowana w Wezwaniu nie uwzględnia w pełni potencjału, niewykorzystanych dotąd możliwości rozwojowych Spółki w obszarach objętych strategią Spółki - tłumaczy zarząd Sygnity.

22 lutego Asseco Poland wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity. Proponowana cena to 21 zł.

Pełny komunikat Sygnity w sprawie oferty Asseco tutaj.

W odrębnym komunikacie zarząd podał korektę prognozy wyników finansowych Grupy Sygnity za rok kalendarzowy 2012 wobec opublikowanej w czerwcu 2010 roku.

Obecnie prognozuje osiągnięcie przez Grupę Kapitałową Sygnity do końca obecnego roku kalendarzowego 580-620 mln zł przychodów (dotychczasowa prognoza przewidywała 650-700 mln zł) oraz wielkość rentowności EBIT na poziomie 5-7 proc.

- Obecna prognoza bazuje na założeniach Planu Rozwoju Grupy Sygnity w latach 2010-2012, a w szczególności uwzględnia silną pozycję Spółki na rynku publicznym, wprowadzenie na rynek Polski rozwiązań informatycznych dla małych i średnich firm, a także ekspansję zagraniczną Spółki - informuje zarząd Sygnity.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane