Szczęście jest blisko Polaków

ŁO
16-03-2016, 20:16

Do raju nie mamy zbyt daleko, bo wystarczy przepłynąć kawałek Bałtyku. W pogoni za szczęściem najlepiej udać do Danii.

Dania odzyskała tytuł najszczęśliwszego kraju na świecie, a Polska w porównaniu z poprzednią edycją "raportu szczęścia" jest odrobinę szczęśliwsza. Takie wnioski można wyciągnąć z najnowszej edycji „World Happiness Report”.

Wyświetl galerię [1/2]

Marek Wiśniewski

Nordyckie państwo było najlepsze w pierwszych dwóch edycjach rankingu (2012 i 2013), ale przegrało ze Szwajcarią w zeszłorocznej edycji.  

Tym razem Dania wyprzedziła Szwajcarię, Islandię, Norwegię, Finlandię, Kanadę, Holandię, Nową Zelandię, Australię i Szwecję. Na samym końcu są natomiast Burundi, Syria, Togo i Afganistan.

„The New York Times” zauważa, że największy spadek szczęścia zanotowano w ostatniej dekadzie w Grecji, która jeszcze niedawno nie schodziła z pierwszych stron gazet z powodu trawiącego ten kraj kryzysu gospodarczego.  

Polska zajęła 57 miejsce, tuż za Kazachstanem, Mołdawią i Rosją, ale przed Koreą Południową, Litwą, Słowenią i Łotwą. W porównaniu z poprzednim raportem awansowaliśmy o trzy pozycje, bo byliśmy na 60 miejscu.  

Raport przygotowuje Sustainable Development Solutions Network, czyli powołany przy ONZ panel ekspertów z socjologami, ekonomistami i psychologami w składzie.  

Redaktorami byli ekonomiści: Jeffrey D. Sachs z Columbia University, John F. Helliwell z University of British Columbia i Richard Layard z London School of Economics. Ranking bazuje na globalnej ankiecie przeprowadzonej przez Gallupa.

Czołówka rankingu szczęścia (źródło: World Happiness Report)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Szczęście jest blisko Polaków