Szef Adidasa: wojna walutowa jest gorsza niż cła

opublikowano: 08-08-2019, 13:48

- W wojnie walutowej nie ma zwycięzców – powiedział Kasper Rorsted, prezes Adidasa.

Niemiecki producent odzieży sportowej bardziej martwi się możliwością wybuchu wojny walutowej między USA i Chinami niż ewentualnym podwyższeniem przez Donalda Trumpa ceł na obuwie. Adidas nawet 45 proc. biznesu robi w USA i Chinach. Jeśli kraje te zaczną osłabiać swoje waluty, próbując uzyskać przewagę konkurencyjną, uderzy to mocno w wyniki niemieckiej spółki, przeliczane na euro.

- W wojnie walutowej nie ma zwycięzców - powiedział Rorsted dziennikarzom. – Ostatecznie wszyscy tracą, bo prowadzi ona do spowolnienia globalnej gospodarki – dodał.

W maju Adidas podpisał się pod listem otwartym, którego sygnatariusze, m.in. Nike i Puma, ostrzegali prezydenta USA przed zagrożeniami wynikającymi z podwyżek ceł na obuwie produkowane w Chinach. Ostrzegali, że będzie to miało katastrofalne skutki dla konsumentów, spółek i całej amerykańskiej gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy