Szef Fed pokonał Kubicę

ŁO, Bloomberg
22-10-2010, 15:46

Spotkanie finansowej elity z G20 jest dla Koreańczyków ważniejsze od historycznego wyścigu Formuły 1.

Agencja Bloomberg donosi, że dla mieszkańców Korei Południowej przyjazd liderów z grupy 20 największych gospodarek świata jest istotniejszy niż pierwszy w dziejach koreański wyścig F1.

Politycy i finansowi liderzy z Benem Bernanke, szefem amerykańskiego Fed i przedstawicielami Banku Światowego na czele, cieszą się większym zainteresowaniem niż zmagania na nowym torze takich gwiazd, jak Michael Schumacher, Lewis Hamilton, Fernando Alonso, czy Robert Kubica.

Kierowcy walczyć będą o mistrzostwo świata w jednym z ostatnich wyścigów sezonu, ale to w salach konferencyjnych w starym mieście Gyeongju, przywódcy świata dyskutować będą o przyszłości gospodarki i wojnie walutowej. To zjazd potężnych głów ekonomii jest dla Koreańczyków ważniejszy i króluje w przekazach. Bloomberg podkreśla, że wynikać może z dobrego wykształcenia narodu (każdego roku studia kończy 500 tys. osób).

„The Korea Economic Daily” dodaje, że kiepsko sprzedają się też same bilety na wyścig. W zeszłym tygodniu sprzedano ledwie 50 tys. wejściówek, mniej niż połowę dostępnych. Budowa nowego toru kosztowała ponad 300 mln USD.

Robert Kubica fot. renaultf1.com
Zobacz więcej

Robert Kubica fot. renaultf1.com

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Szef Fed pokonał Kubicę