Szef Fed w Bostonie oczekuje zahamowania wzrostów na rynku akcji

opublikowano: 13-10-2017, 07:39
aktualizacja: 13-10-2017, 07:40

Eric Rosengren, szef Fed w Bostonie uważa, że akcje amerykańskich spółek są obecnie optymalnie wycenione. Dlatego na rynkach możliwa jest przerwa we wzrostach.

- Coś, co musimy brać pod uwagę, to jak bardzo ceny pójdą w górę jeśli nie będziemy kontynuować ścieżki stopniowego podwyższania stóp – powiedział Rosengren w CNBC. 

Eric Rosengren
fot. Bloomberg

W tym roku główne indeksy amerykańskich rynków akcji wzrosły już o ponad 10 proc.
Rosengren wyraził także zaniepokojenie wzrostem cen na rynku komercyjnych nieruchomości, gdzie jego zdaniem „wyceny są wysokie w porównaniu z doświadczeniem historycznym”.

Szef Fed w Bostonie, który w tym roku nie uczestniczy w głosowaniach w sprawie stóp uważa, że powinno nastąpić ich podwyższenie w grudniu. Prawdopodobieństwo takiej decyzji FOMC rynek szacuje obecnie na 88 proc.

- Oczywiście, będziemy musieli zaczekać i przyjrzeć się. Dane są trochę trudne do interpretacji z powodu huraganów, które nawiedziły Stany Zjednoczone, bo oczywiście nie zakłóciły tylko życia ludzi, ale również nasze serie danych. Ale, jak zgaduję, jeśli dane okażą się zgodne z oczekiwaniami, będzie właściwe, aby podwyższyć stopy w grudniu – powiedział Rosengren. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane