Szef Fiat Chrysler Automobiles spokojny o przyszłość spółki

opublikowano: 29-04-2019, 10:20

Prezes Mike Manley jest całkowicie pewny, że Fiat Chrysler Automobiles (FCA) przetrwa rewolucję w branży motoryzacyjnej spowodowaną przez przejście na auta elektryczne i autonomiczne.

Manley widzi siłę i przewagę FCA w posiadaniu szerokiej gamy marek samochodów.

- Jestem w 100 proc. pewny, że Fiat Chrysler przetrwa bo jesteśmy fundamentalnie "domem marek" – oświadczył prezes włosko-amerykańskiego koncernu.

Jego poprzednik, nieżyjący już Sergio Marchionne prognozował, że w związku z zachodzącymi zmianami producenci aut mają mniej niż dekadę na ponowne znalezienie sobie miejsca na rynku. Ostrzegał, że wśród marek spółki, przed Fiatem stoją największe wyzwania w związku z pojawieniem się walczących o masowego klienta nowych producentów, jak Tesla.

Manley podkreśla jednak, że Fiat ma przed sobą przyszłość. Wskazuje na sukces modelu 500, którego dostawy biją rekordy po dekadzie obecności na rynku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy