Czytasz dzięki

Szef HSBC w Azji Pacyfiku poparł zmiany prawa w Hongkongu

opublikowano: 03-06-2020, 16:10

To najsilniejszy jak dotąd sygnał poparcia przez HSBC planów Pekinu wprowadzenia w Hongkongu prawa o bezpieczeństwie narodowym, informuje Reuters.

Peter Wong, szef HSBC w Azji Pacyfiku podpisał petycję popierającą plany Pekinu wprowadzenia prawa o bezpieczeństwie narodowym w Hongkongu. Oświadczył, że „szanuje i wspiera wszystkie prawa, które stabilizują społeczny porządek w Hongkongu”.

Zobacz więcej

Fot. Reuters - Bobby Yip

Reuters przypomina, że brytyjski HSBC, największy europejski bank, który koncentruje jednak swoją działalność głównie na Chinach, znalazł się pod rosnącą presją chińskich państwowych mediów, aby zajął stanowisko w sprawie, która wywołała dużą reakcję na całym świecie.Temperaturę podniosło dodatkowo stanowisko brytyjskiego rządu, który uznał forsowane przez Chiny zmiany za sprzeczne z zobowiązaniami podjętymi w chińsko-brytyjskiej deklaracji z 1984 roku w sprawie zarządzania Hongkongiem po jego przekazaniu ChRL, które nastąpiło w 1997 roku.  

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane