Szef niemieckiego Unicredit może pokierować Deutsche Boerse

opublikowano: 15-11-2017, 13:08
aktualizacja: 15-11-2017, 13:09

Theodor Weimer, który kieruje niemieckim oddziałem Unicredit, jest faworytem w wyścigu o stanowisko prezesa Deutsche Boerse, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

57-letni Weimer, pracujący w przeszłości m.in. w Goldman Sachs, może zostać nominowany na stanowisko prezesa Deutsche Boerse w najbliższych dniach, twierdzą informatorzy agencji. Zastrzegają, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

youtube.com

Obecny szef operatora giełdy we Frankfurcie, Carsten Kengeter, ma odejść ze stanowiska 31 grudnia. To skutek uwikłania się w sprawę transakcji z wykorzystaniem informacji poufnych. Prokuratorzy we Frankfurcie wciąż prowadzą dochodzenie, które ma ustalić, czy nie doszło do naruszenia prawa kiedy w grudniu 2015 roku Kengeter kupił za 4,5 mln EUR akcje Deutsche Boerse zanim się okazało, że niemiecki operator giełdowy rozmawia o fuzji z London Stock Exchange.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane