Szturm na posadę woźnego

  • DI
opublikowano: 30-08-2018, 22:00

Już 4 tys. osób zgłosiło się do konkursu, w którym władze włoskiego miasta Mestre zaoferowały 10 miejsc pracy dla woźnych w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych.

We Włoszech pracownicy na stanowiska w publicznych placówkach przyjmowani są w drodze konkursu. W związku z ogromnym zainteresowaniem termin przyjmowania podań przedłużono o ponad tydzień — do 4 września. Zgłosiła się bardzo duża grupa absolwentów wyższych uczelni oraz osób z maturami. Dla uzyskania posady woźnego wymogiem zaś jest ukończenie gimnazjum. Ma on sprzątać, zajmować się stołówką i roznosić posiłki.

Warunki oferowane woźnym to 1500 EUR pensji miesięcznie za 36 godzin pracy przez pięć dni w tygodniu i wolny sierpień. To bardzo atrakcyjna oferta w kraju zmagającym się ze skutkami kryzysu i bezrobociem, zwłaszcza wśród młodzieży — jego wskaźnik w ich przypadku wynosi ponad 30 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu