Tesla tanieje z powodu dochodzenia NTSB i obniżki ratingu

opublikowano: 28-03-2018, 07:56

Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wszczęła dochodzenie w sprawie wypadku auta tesla model X, w którym zginął człowiek, donosi Reuters.

Wiadomość o wszczęciu przez NTSB dochodzenia w sprawie wypadku, do którego doszło w ubiegłym tygodniu, spowodowała dużą przecenę akcji Tesli w czwartek. Dodatkowym ciosem dla spółki jest obniżenie jej ratingu kredytowego przez Moody’s z B2 do B3, które spowodowało dalszy spadek ceny akcji spółki w elektronicznym handlu międzysesyjnym.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Policja z Kalifornii poinformowała, że w piątek tesla model X uderzyła w barierę oddzielającą przeciwne pasy autostrady, a następnie najechała na nią mazda, a potem audi. Elektryczny samochód stanął w płomieniach.

Nie jest jasne, czy w wypadku tesla jechała w trybie automatycznego prowadzenia. 38-letni kierowca zmarł w wyniku odniesionych obrażeń niedługo po przewiezienia z miejsca wypadku do pobliskiego szpitala. Tesla poinformowała, że wciąż nie ma wiedzy o okolicznościach wypadku, bo nie ma dostępu do rejestrów danych w aucie. Zauważyła jednocześnie, że z jej danych wynika iż na odcinku autostrady, na którym doszło do wypadku, kierowcy tesli korzystali z Autopilota już około 85 tys. razy i nigdy nie doszło do wypadku.

To już drugie od stycznia dochodzenie NTSB w sprawie wypadku, w którym uczestniczyło auto Tesli.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu