Tesla zmniejszyła zaangażowanie w bitcoina, ale nie wyklucza ponownego akceptowania w rozliczeniach

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 14-06-2021, 06:11

Elom Musk, założyciel i dyrektor generalny koncernu Tesla poinformował o zmniejszeniu przez spółkę stanu posiadania udziałów w bitcoinie. Równocześnie zapowiedział, że producent elektrycznych samochodów powróci do akceptowania zapłaty tą kryptowalutą, jeśli jej wydobycie opierać się będzie na większym zużyciu tzw. czystej energii, donosi Reuters.

Bloomberg Creative Photos

Według informacji, jakie miliarder opublikował na Twitterze, zasoby bitcoina jakimi dysponuje Tesla zredukowane zostały o około 10 proc., co miało udowodnić łatwość likwidowania pozycji bez istotnej zmiany na rynku.

Musk stwierdził, że jego firma gotowa będzie powrócić do rozliczeń w kryptowalucie, „…kiedy pojawi się potwierdzenie rozsądnego (około 50 proc.) zużycia czystej energii przez górników z pozytywnym trendem w przyszłości”.

Jeden z guru rynku zaawansowanych technologii podkreślił, że nadal wierzy w przyszłość kryptowalut, mają one przed sobą obiecujące perspektywy, ale ich rozwój nie może odbywać się kosztem środowiska.

W lutym Tesla informowała, że nabyła bitcoiny o wartość 1,5 mld USD i, że będzie akceptowała w nich rozliczenia zakupu pojazdów, co było jedną z podstaw rajdu na kryptowalucie. W maju wycofała się z tej drugiej deklaracji co z kolei przyczyniło się do osłabienie bitcoina.

Weekendowe twitty Muska ponownie jednak podbiły wycenę bitcoina, który powrócił w rejony 40 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane