Thale rozwija ofertę produktową i otwiera się na kolejne rynki zagraniczne

PARTNEREM PUBLIKACJI JEST THALE
opublikowano: 10-02-2023, 13:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Firma Thale Sp. z o.o. Sp. k., właściciel marki Niczuk, jest polskim liderem systemów zamocowań HVAC dla branży budowlanej. Stale zmieniający się rynek i oczekiwania klientów determinują do nieustannego rozwoju i umacniania pozycji na tle konkurencji.

Kluczem do sukcesu, jaki odnosi firma, jest innowacyjne podejście do zarządzania przedsiębiorstwem i ciągłe podnoszenie jakości oferowanych produktów oraz powiększanie rynków zbytu za granicami kraju. Thale znalazła się w tegorocznym rankingu Gazele Biznesu. Tym samym zasiliła prestiżowe grono najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.

ROZWÓJ ORGANIZACJI: Wspólnym mianownikiem dynamicznego rozwoju rynków i produktów firmy Thale jest stały wzrost efektywności organizacji. Za sukcesem firmy stoją zatrudnieni w Thale specjaliści. Co potrafi zdziałać zgrany i skuteczny zespół, wie każdy, kto odnosi sukces w zarządzaniu firmą. W Thale wychodzi to naprawdę świetnie. [FOT. ARC]
ROZWÓJ ORGANIZACJI: Wspólnym mianownikiem dynamicznego rozwoju rynków i produktów firmy Thale jest stały wzrost efektywności organizacji. Za sukcesem firmy stoją zatrudnieni w Thale specjaliści. Co potrafi zdziałać zgrany i skuteczny zespół, wie każdy, kto odnosi sukces w zarządzaniu firmą. W Thale wychodzi to naprawdę świetnie. [FOT. ARC]

– Cieszymy się niezmiernie z takiego wyróżnienia szczególnie w trudnych czasach kryzysu gospodarczego, który postawił przed wszystkimi nowe wyzwania i cele – mówi dyrektor operacyjna firmy Thale Sylwia Jakubowska.

Granice nie istnieją. Thale poszerza działalność

Założona w 1957 r. firma Thale dostarcza kompleksowe rozwiązania do montażu ponad 28 rodzajów instalacji występujących w konstrukcjach budowlanych. Drugą gałęzią działalności jest produkcja rozwiązań technologicznych do transportu krótkiego w przetwórstwie zbożowo-młynarskim, hodowli zwierząt oraz spalarni. Utrzymujący się na pozycji lidera w branży HVAC właściciel marki Niczuk stawia ostatnimi laty na dynamiczny rozwój na rynkach zagranicznych. Firma eksportuje wyroby do kilkudziesięciu krajów na czterech kontynentach i nie zamierza zwalniać tempa. Posiada biura w Rumunii, Węgrzech, Łotwie oraz Litwie. W tym roku buduje nową spółkę w Grecji, tworzy sieć dystrybutorów w Algierii. Aktywnie uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach branży. W ubiegłym roku prezentowała swoją ofertę podczas targów MCE w Mediolanie, w 2023 r. spotkamy ją m.in. na ISH we Frankfurcie.

Trzy nieustanne kierunki rozwoju Thale: rynek, produkt, organizacja

Firma Thale od wielu lat konsekwentnie trzyma się założeń stałego rozwoju. Jest to zarówno dodawanie kolejnych rynków zbytu, jak i wprowadzanie na rynek nowych bądź uaktualnionych wyrobów. Kilka lat temu firma zdecydowała się wejść w branżę systemowych konstrukcji wsporczych do dużych, wielokierunkowych obciążeń. Globalny rynek zarezerwowany dotychczas przez czterech graczy już za parę miesięcy będzie miał piątego, linię produktów Certa marki Niczuk. Jedną z odświeżonych kategorii marki Niczuk jest własna linia produktów do biernej ochrony przeciwpożarowej występująca pod nazwą Nipro. Oferta firmy liczy ponad 30 profesjonalnych wyrobów o wysokiej klasie odporności ogniowej. Kolejnym ruchem w kierunku rozwoju produktowego jest opracowana w 2022 r. gama produktów do budowy konstrukcji wielkopowierzchniowych farm i mikroinstalacji fotowoltaicznych. Przy opracowaniu linii produktów pod nazwą Rackta zostały skrupulatnie zebrane najważniejsze cechy, jakimi powinny charakteryzować się tego typu wyroby.

Więcej na: www.niczuk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane