Czytasz dzięki

Trigon kończy związki

opublikowano: 06-12-2018, 22:00

Tuż przed walnym zgromadzeniem z nadzoru Skarbca Holdingu zrezygnowały dwie osoby. To efekt przetasowań u głównego akcjonariusza.

Na poniedziałek 10 grudnia 2018 r. planowane jest nadzwyczajne walne zgromadzenie Skarbca Holdingu, właściciela Skarbca TFI. Jego zwołania zażądał Real Estate Investment FIZ AN działający w ramach Copernicus Capital TFI. Oczekiwał zmian w radzie nadzorczej, którą zaledwie w październiku ukształtował głosując ramię w ramię z grupą Trigon. Ta przez spółkę Aoram dysponuje jedną trzecią akcji Skarbca, co daje status największego akcjonariusza.

Potem pojawiło się jeszcze żądanie zwołania walnego z głosowaniem do rady grupami. Złożyły je PKO BP Bankowy OFE, Nationale-Nederlanden OFE, MetLife OFE, Quercus TFI oraz Value FIZ, za którym stoi Robert Buchajski. Przedstawiciele tego sojuszu hurtowo przegrywali głosowania podczas październikowego walnego, na którym dominowała koalicja Trigonu, Copernicusa i grupy HRE.

Teraz jednak z zasiadania w nadzorze Skarbca zrezygnowało dwóch jej reprezentantów. Wśród nich Andrzej Sykulski. To jeden z trzech założycieli grupy Trigon. Do rady nadzorczej Skarbca trafił już w lipcu 2018 r., zaraz po tym jak Trigon przejął od Murapolu jedną trzecią akcji spółki. Zrezygnował także Krzysztof Kasiński, powołany do nadzoru Skarbca w trakcie październikowego walnego. Jego kandydaturę zgłosił wtedy Trigon. Jednak to nie koniec, bo 5 grudnia 2018 r. akcjonariusze grupy Trigon sprzedali swoje udziały w Aoramie.

— Nie mogę powiedzieć, kto kupił nasze udziały, ale Andrzej Sykulski, Wojciech Pątkiewicz i ja nie jesteśmy już akcjonariuszami Aoramu. Chcemy się skoncentrować na naszej spółce Trigon TFI i odbudowaniu jej pozycji — mówi Ryszard Czerwiński, wiceprezes Trigon DM oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa Trigon TFI.

Udziałowcami Aoramu byli również Marek Juraś i Paweł Burzyński, stanowiący poprzedni zarząd Trigon TFI. Z zasiadania w zarządzie Trigon TFI zrezygnowali pod koniec października. Ryszard Czerwiński nie chciał ujawnić, czy to oni odkupili Aoram. Z byłymi szefami Trigon TFI nie udało nam się skontaktować. Trigon TFI prowadziło kilka funduszy wierzytelności we współpracy z GetBackiem (obecnie serwisują je inne firmy), w związku z czym problemy windykatora odbiły się na funduszach Trigonu. Na razie wszystko jednak wskazuje, że w funduszach wierzytelności Trigonu nie było tzw. rolek. Klienci zaczęli jednak wycofywać pieniądze nawet z funduszy akcyjnych. Te miały stopniowo przechodzić pod zarządzanie Skarbca, ale na razie stało się to tylko z jednym funduszem Trigonu.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane