Trump namawia inwestorów do pozwania stacji TV

opublikowano: 04-12-2017, 07:23
aktualizacja: 04-12-2017, 07:25

Prezydent Donald Trump namawia inwestorów, aby pozwali stację ABC News za podanie nieprawdziwej informacji o nim, która spowodowała spadki na rynkach w piątek.

Brian Ross, dziennikarz śledczy ABS News ogłosił w piątek rano, że były doradca ds. bezpieczeństwa Michael Flynn był gotów zeznać iż Trump, kiedy był kandydatem na prezydenta, powiedział mu aby skontaktował się z przedstawicielami Rosji. Sugestia, że Trump był bezpośrednio uwikłany podczas kampanii w kontakty z przedstawicielami Rosji spowodowała spadki na rynkach, m.in. tąpnięcie średniej Dow Jones o ponad 350 pkt.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Ludzie, którzy stracili pieniądze kiedy rynek akcji spadł o 350 punktów z powodu fałszywych i nieuczciwych doniesień Briana Rossa z ABS News (został zwieszony) powinni rozważyć wynajęcie prawnika i pozwanie ABC za straty spowodowane przez te nieprawdziwe informacje – wiele minionów dolarów! – napisał prezydent Trump na Twietterze.

Flynn przyznał się w piątek do kłamania federalnym agentom w sprawie swoich kontaktów z ambasadorem Rosji w USA.

Ross poinformował, że podana przez niego informacja opierała się tylko na jednym źródle.

ABC News skorygowała podaną wiadomość. Należąca do Walt Disney Co. stacja podała, że Trump już po wyborach kazał Flynnowi skontaktować się z przedstawicielami Rosji m.in. w sprawie wspólnych działań przeciwko Państwu Islamskiemu. Stacja zawiesiła Rossa na cztery tygodnie.

W piątek na zamknięciu Dow Jones spadał o 40 pkt., czyli 0,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu