Trump: to nie jest dobry interes dla kraju

opublikowano: 22-11-2017, 07:09
aktualizacja: 22-11-2017, 07:09

Prezydent Donald Trump przekonuje, że fuzja AT&T i Time Warner, właściciela telewizji CNN, z którą „ma na pieńku”, to nie jest dobry interes dla Amerykanów, donosi Reuters.

Departament Sprawiedliwości zablokował transakcję w sądzie.

Zobacz więcej

Donald Trump

Bloomberg

- Nie chcę się mieszać do postępowania, ale osobiście zawsze czułem, że ten interes nie jest dobry dla kraju – powiedział Trump. – Myślę, że to podniesie ceny, nie uważam, aby to był dobry interes dla kraju – dodał. 

Trump krytykował plany fuzji AT&T, jednego z największych telekomów, z Time Warner, jednego z największych twórców programów telewizyjnych, już podczas kampanii wyborczej w ubiegłym roku. Należąca do Time Warner telewizja CNN, mocno krytyczna wobec Trumpa, jest oskarżana przez prezydenta USA o  podawanie nieprawdziwych informacji.

Prawnik AT&T określił decyzję Departamentu Sprawiedliwości o blokadzie fuzji mianem „głupiej”, bo w jego ocenie nie stanowi żadnego zagrożenia dla konsumentów.

- Chcemy iść do sądu tak szybko, jak to będzie możliwe – oświadczył Dan Petrocelli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Trump: to nie jest dobry interes dla kraju