Trzy NFI się połączą, żeby realizować strategię NFI Fortuna

opublikowano: 14-04-2008, 19:47

Fund.1 Pierwszy NFI, V NFI “Victoria" i NFI Fortuna zawarły porozumienie w sprawie połączenia.

Połączenie będzie polegało na przejęciu Fund.1 Pierwszy NFI i NFI Fortuna przez V NFI “Victoria". Zostanie zrealizowane przez przeniesienie całego majątku funduszy przejmowanych w zamian za akcje NFI Victoria. 

- Podjęcie decyzji o wyborze NFI Victoria jako spółki przejmującej wynika z faktu, iż – przy uzgodnionych parytetach wymiany akcji – umożliwia to każdemu z akcjonariuszy łączących się Funduszy pozostanie akcjonariuszem Spółki Przejmującej po dokonaniu połączenia – głosi komunikat.

Od 1 października 2006 roku fundusze pozostawały w stanie likwidacji, w wyniku której upłynniły niemal wszystkie aktywa. Likwidacja została jednak uchylona w grudniu 2007 roku. Według stanu na 1 marca 2008 roku ponad 99 proc. wartości ich aktywów stanowi gotówka. Fundusze podkreślają, że z uwagi na fakt, iż posiadany przez nie majątek nie jest wystarczający do podjęcia nowej działalności gospodarczej na istotną skalę, połączenie umożliwi stworzenie jednego podmiotu dysponującego skumulowanymi środkami finansowymi wystarczającymi do podjęcia takiej działalności.

- Wiodącą rolę w procesie połączenia odgrywać będzie Zarząd NFI Fortuna a strategia NFI Victoria po połączeniu bazować będzie na przygotowywanej aktualnie strategii NFI Fortuna – napisano w komunikacie.

MD
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Trzy NFI się połączą, żeby realizować strategię NFI Fortuna