Tusk: Powstanie rząd mniejszościowy z poparciem Samoobrony

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 27-10-2005, 10:36

Donald Tusk powtórzył, że nie widzi możliwości dalszych rozmów koalicyjnych z PiS. Gość Salonu Politycznego Trójki oświadczył, że nie wyobraża sobie nawet, kiedy możnaby do takich rozmów powrócić. Wyraził przekonanie, że w Polsce powstanie mniejszościowy rząd z poparciem Samoobrony.

Donald Tusk powtórzył, że nie widzi możliwości dalszych rozmów koalicyjnych z PiS. Gość Salonu Politycznego Trójki oświadczył, że nie wyobraża sobie nawet, kiedy można by do takich rozmów powrócić. Wyraził przekonanie, że w Polsce powstanie mniejszościowy rząd z poparciem Samoobrony.

"Jarosław Kaczyński i Andrzej Lepper wyglądają na doskonale dogadanych" - powiedział Donald Tusk.

Ujawnił, że jeszcze przed drugą turą wyborów prezydenckich PiS negocjował tworzenie koalicji z Andrzejem Lepperem, Romanem Giertychem i ojcem Tadeuszem Rydzykiem. "Mieliśmy o tym pełną wiedzę" - powiedział Tusk w radiowej Trójce, dodając, że zapewne dlatego taką wściekłość braci Kaczyńskich wywołało jego pytanie, czy IV Rzeczpospolita będzie miała twarz Andrzeja Leppera.

Donald Tusk wyraził przekonanie, że deklaracje o koalicji z Platformą były potrzebne PiS-owi tylko po to, by wygrać wybory. Po ich zakończeniu partia ta przystąpiła do realizacji planu tworzenia koalicji ludowo-narodowej.

Gość Salonu Politycznego Trójki powtórzył, że przejęcie stu procent władzy przez jedną partię jest niebezpieczne dla obywatela, bo władza taka w końcu obraca się przeciw ludziom. Zapowiedział, że Platforma będzie się temu sprzeciwiać. Jego zdaniem, działania braci Kaczyńskich jasno pokazują, że nie chodzi im o żadną odnowę państwa ale o pełną władzę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane