Tusk: RK PO odniesie się w czwartek do powołania rządu Marcinkiewicza

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-10-2005, 15:04

Szef PO Donald Tusk zapowiedział w poniedziałek, że na czwartek zwoła Radę Krajową Platformy, która zdecyduje o stanowisku partii wobec rządu Kazimierza Marcinkiewicza.

Szef PO Donald Tusk zapowiedział w poniedziałek, że na czwartek zwoła Radę Krajową Platformy, która zdecyduje o stanowisku partii wobec rządu Kazimierza Marcinkiewicza.

Tusk ocenił na konferencji prasowej w Sopocie, że funkcjonuje już koalicja parlamentarna PiS, Samoobrony i być może też LPR, na rzecz rządu mniejszościowego Marcinkiewicza.

Dodał, że będzie tłumaczył ludziom PO, iż "można zbudować trudną, ale dobrą dla Polski koalicję PO-PiS", ale warunkiem PO jest jednak zerwanie "taktycznego sojuszu" PiS i Samoobrony.

"Nie można wspierać koalicji Kaczyński-Lepper, bo z tego nic dobrego dla Polski nie wyjdzie. Dlatego, jeśli do czwartku nic się nie zmieni - a pan Jarosław Kaczyński był tu uparty i bezwzględny w tej swojej prognozie - to będę rekomendował Platformie Obywatelskiej dystans do takiego układu: Jarosław Kaczyński - Andrzej Lepper" - oświadczył Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane